Jak wybrać lustra do naszego domu?


Wybór odpowiedniego lustra jest trudnym zadaniem. Nie każdy z nas zna się przecież na montażu. Dobrym krokiem i jednocześnie najlepszym jest zlecenie to dla firmy budowlanej, która zrobi to za nas. Naszym zadaniem będzie tylko zmierzenie wymiarów.

Jak dobrać lustra na wymiar?

Lustro w łazience jest podstawowym elementem naszego wyposażenia. Wybierając lustro, musimy wziąć pod uwagę, jego długość, funkcjonalność oraz sposób montażu. Ważnym czynnikiem jest również samo miejsce, gdzie będzie zamontowane. Zobacz lustra na wymiar. Zwierciadło powinno wisieć na wysokości naszych oczu, aby zapewnić nam komfort przy na przykład goleniu się, albo robieniu makijażu.

Wielkość lustra zależy również od umiejscowienia szafek, ścian czy oświetlenia. Musimy zapewnić, chociaż 10 cm odległości od innych mebli. Czasem lepiej jest wybrać nieco mniejsze lustro, niż za duże, aby uniknąć wrażenia, że jest wciśnięte na siłę.

Podsumowanie

Aby cieszyć się pięknym i funkcjonalnym lustrem, nie możemy tego zostawić na sam koniec. Pomyślmy o nim przed wykończeniem łazienki, a najlepiej na etapie projektu. Odpowiednio dobrany rozmiar zapewni wygodne korzystanie wszystkim domownikom. To właśnie tym powinniśmy się kierować przy wyborze i montażu lustra.

Zobacz – szkolenia BHP Poznań.