Jak otworzyć zamek bez klucza?


Utrata kluczy to sytuacja, w którą każdy będzie musiał prędzej lub później się zmierzyć. Samo zgubienie kluczy może być szczególnie dotkliwe, jeżeli nie ma się dostępu do kluczy zapasowych. W takiej sytuacji najprawdopodobniej będzie mógł pomóc jedynie ślusarz.

Otwórz zamek samodzielnie!

Wiele osób, zanim zadzwoni do ślusarza z pewnością będzie próbowało samodzielnie otworzyć zamek. Oczywiście jest to możliwe, ale najprawdopodobniej skończy się uszkodzeniem mechanizmu, którego konsekwencją będzie wymiana zamków.

Dlatego wszelkie manipulacje przy zamku powinny być pozostawione specjalistom posiadającym nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale również konieczny do tego sprzęt! Ślusarz Gdańsk. Osoba, która wezwie ślusarza będzie martwić jedynie o dorabianie kluczy, a nie wymianą zamków

Otwieranie zamka – lockpicking

Lockpicking to coraz częściej pojawiające się określenie na otwieranie zamka bez klucza poprzez odpowiednią manipulację mechanizmem w zamku drzwi. Do tego rodzaju działania konieczne są specjalistyczne narzędzia w postaci m.in. wytrychu.

Należy jednak mieć na uwadze, że sprzęt do otwierania zamków zgodnie z polskim prawem może używać jedynie ślusarz! Zgodnie z aktualnymi prawodawstwem osoba, która nie zajmuje się otwieraniem zamów nie może posiadać urządzeń służących do tego celu!

Polecane: wykończenia wnętrz Poznań.